Zenci ve Rapçi

Money B'yi Neden Belgeselimize Dahil Ettik?

Kara Panter Money B’yi neden belgeselimize dahil ettik? Sadece zenci ve rapçi olmasının yanında geçmişi de önemli hale geldi bir anda.

Digital Underground grubu ile iki rap albümü yapmış bir zenci olması basta gelen neden idi. Sonradan, babasının ABD’de yasadışı bir örgütün kurucularından biri olarak olaylara bulaşmış olduğunu ögrendik. Bunun meşhur “Black Panther” (Kara Panter) grubu olması bir anda Money B’yi, programa aldığımız diğer rapçilerden öne çıkardı.

Kara Panter Money B

2019 yılında, ortağım Daphne Barak, ABD’nin 45. Başkanı Donald Trump ile bir belgesel yapmaya karar verdiler. Başkan Trump Daphne’ye niye bir belgesel yapmıyorsun bu konularla ilgili gibi bir soru yöneltti. Daphne’de yaparız dedi ve oldu.

Önce, Başkan Trump’ı seven üç beş Hollywood yıldızına ulaştık. Hepsi Jon Voight ve Roseanne Barr gibi bilinen isimlerdi. İlk başta Başkan Trump ile bu iki ABD’li meşhurun konuşmalarını içeren bir program olarak tasarladık.

Ardından bunun hiçbir haber önemi olmayacağını bildiğimiz için bugüne kadar konuşmamış olanlarla ilgilenmeye başladık. ABD’de siyasi hava çok bozuk olduğundan Başkan Trump’ı sevenlere yöneldik. Ardından bunun böyle de olamayacağına karar verdik.

Sonunda 12 Başkan Trump taraftarı yıldız ardından ona karşı olan 12 yıldız daha aramaya başladık. Sonunda bu zenci rapçiler aklımıza geldi. Ne de olsa ABD’de Başkan Trump’ı bu siyasi ortamda destekleyecek zenci rapçi olma ihtimali yoktu.

Kısacası Money B’yi, Başkan Trump karşıtı özelliğe sahip bir Amerikalı olduğu için belgeselimize dahil ettik. İyi de oldu.