Beyaz Saray Basın Açıklaması İle Geldi

ABD Başkanı Donald Trump “Trump vs. Hollywood” oyuncularını ve yapımcı ekibi Beyaz Saray’a davet etti. Beyaz Saray’ı Ziyaret Davetiyemiz basına da resmi bir şekilde duyuruldu.

Başkan Trump telefonda kendisine karşı olup da bu belgesele dahil olan oyuncu ve sarkıcılardan üçünü doğrudan konusarak davet etti. Daphne, Başkan Trump’a telefondakilerin kimler olduğunu söyleyerek onları tanıştırdı.

Daphne telefonda, belgeselde yer almamasına rağmen Jon Voight’dan ve New Orleans’taki hava durumundan dolayı telefona katılamayan NBA yıldızlarından birinin yansıra bir diğer rapci müzisyenden de bahsetti ve onların da Başkan’ın davetini kabul ettiklerini bildirdi.

Başkan Trump, dört eyalette yaptığı secim kampanyası çalışmalarından Beyaz Saray’a geri geldiği, 31 Ekim, Cumartesi gecesi geç saatte yaptığı bu telefon konuşmasından dolayı memnuniyetini vurguladı ve herkesi Beyaz Saray’da görmeyi beklediğini tekrar etti.

Başkan Trump herkesi evinden arattırdı.  Ardından da buradaki basın açıklamasını onaylayarak kamuya duyurulması için serbest bıraktı ve daveti resmîleştirmiş oldu.

ABD Basını

Haberi en Geniş Şekilde Yayınladı

Trump vs. Hollywood belgeseline Başkan Trump tarafından Daphne Barak ve Erbil Gunasti ile birlikte olduğu bir sırada karar verilmişti. O anki plana göre belgeselde yalnızca Jon Voigth, Roseanne Barr ve Başkan Trump olacaktı ve proje son ana kadar gizli kalsın diye Project 2045 olarak adlandırıldı.

Yönetmen Barak ve Yapımcı Günaştı sonradan, Corona salgınının da ortaya çıkmasıyla değişen şartlar karşısında, fikir değiştirdiler. Jon Voigth ve Roseanne Bar’ın yerine, çok farklı görüşlere sahip 24 meşhuru bir araya getirdiler. Belgeselin çok sesli olmasına, dolayısıyla daha geniş bir kesime hitap etmesini hedeflediler.

Yahoo, Hollywood Reporter, LA Times gibi Trump karşıtı medyanın önde gelenleri ise bu mesajı aldılar. Trump vs. Hollywood ile ilgili haberi en geniş şekilde yayınladılar.

Beyaz Saray’ı Ziyaret Davetiyemiz

Belgeselin Amacına Ulaştığını Gösterdi

Belgeselin yapım amacı, Trump’a karşıt olan Hollywood oyuncularına hitap etmekti. Bu maksatla ilk başta bunun iki muhafazakâr, Trump destekçisi Hollywood yıldızı ile yapılması düşünüldü. Ancak sonradan her kesimi dahil etmenin daha faydalı olacağına karar verildi. Oyuncuların çok sayıda olması halinde, belgesele katılacakların hedefte olma oranlarının da azalacağı tahmin edildi. Öyle de oldu. Kimse tek hedef haline gelmedi.

Belgeselin tanıtım filminin yayınlandığı 20 Ekim’den itibaren Trump karşıtları derhal reaksiyon göstererek Scott Baio üzerine gittiler. Ardından bir de gördüler ki, Brett Ratner gibi Trump karşıtları da var belgeselde. Bu da belgeselin yapım amacına ulaştığını bir bakıma ortaya çıkarmış oldu.

Belgesel,  14 Aralık 2020’den itibaren Google Play, ITunes, Amazon gibi önde gelen platformlarda yayınlanacak.  Şimdilik www.fighting4OneAmerica.com sitesini ziyaret edip, geçici olarak VIMEO’da seyredebilirsiniz.

Beyaz Saray’ı Ziyaret Davetiyemiz

Başkan Trump’ın Belgeselimizi

Onaylandığını Resmîleştirdi

Beyaz Saray Basın Açıklaması 1 Kasim 2020’de yapıldı. Yapımcı Erbil Gün aştı ve Yönetmen Daphne Barak’ta bir açıklama yayınlayarak, belgesele katılan sanatçıların Beyaz Saray basın açıklamasına gosterdikleri ilgiyi belirttiler.